Ana Sayfa Künye Biz Kimiz Bize e-posta gönderin Abonelik
İlginç Seri
Aktüel
Sizin Sayfanız
Gündem
Arşiv
Çeşitli Siteler
Kilise Adresleri


 

 

 

 

 

Biz Kimiz


 


Din peşinde koşan değil, Tanrı katında yaşantımız!

Hıristiyanlık inancının bir din olmayıp, bir yaşam biçimi olduğunu anladığımız zaman bu inancı neden bütün insanlar öğrenmesin diyerek kendi çapımızda bir aktiflikle her şey başladı. Önceleri sokaklarda broşür, anket derken daha fazla insanlara ulaşabilmek ve daha fazla kişilerin bu müjdeli haberden haberdar olmaları için gazetecilik mesleğimi bu yönde kullanarak üç Türk Mesih İnanlısı ile 1993 yılında Kapsam Yayıncılık şirketini kurarak Kapsam Gazetesinin yayın hayatını başlattık.

Türkiye gibi bir yerde böyle bir gazetenin kolay olmayacağını biliyorduk. Her şeyi göze alarak ve büyük bir özveriyle başladığımız bu gazetenin her sayısı bizi yeni sayıları hazırlamaya yönlendirdi. Önceleri evimizin küçük bir odasıyla başladığımız bu çalışma, bir kaç yıl içinde bilinçli dağıtım ve satış politikasıyla kendini gösterdi. Gelen mektuplar ve ziyaretçilerin çokluğu nedeniyle Türkiye’nin basın merkezi durumunda olan Cağaloğlu bölgesine taşınıp diğer gazetelerle iletişim ağımızı genişlettik. Kısa sürede basın camiasında saygın bir yere gelmesinde siz okuyucuların katkısı büyük.

Her türlü yasal statüye sahip gazetemizin yurtiçi ve dışında 190 gönüllü muhabirlerimiz sayesinde stoklamıyor, okutuyoruz. Gazetemiz kurulduğu ilk günden beri hiç bir misyona, derneğe, kiliseye bağlı olmayıp tamamen kendi imkanlarıyla yayın hayatını bir ticari şirket gibi sürdürmektedir. Eleştiriler, tepkiler ve saldırılar dostlarımızdan da olsa güzeldi. Çünkü bu tür olaylar bizleri profesyonel yayıncılığa biraz daha yaklaştırdı. Gazetemize gelen her bir mektup bizim nerede olduğumuzun açık bir ifadesidir. Gazetemiz sayesinde yüzlerce kişiyi araştırmaya yönlendirebildiysek, emeğimizin karşılığını alıyoruz demektir.

Türkiye gibi okuyanı az bir ülkede 4,000 okur bulmanın ne denli zor olduğunu yayıncılık işinde olanlar iyi bilir. Özel günlerde basım adedimiz 12,000'lere kadar çıkmaktadır. Tabiki bu sürekli değil, ama en az 4,200 adet basılmaktadır, ve tamamına yakını mauhabirlerimiz tarafından kırsal kesimlerde dağıtılmaktadır.

Gazetemiz ilk çıktığı yıllarda ayda bir yayınlanırken gerek ekonomik koşullar gerekse gelen mektupların yoğunluğu sebebiyle iki ayda bir yayınlamaya karar verdik. Biz istiyoruz ki gelen her mektup büyük bir titizlikle incelenip arzu edilen cevap verilebilsin. Bu yüzden gelen mektupların her biri büyük bir özenle cevaplandırılmaktadır. “Mektuplar karşılık gördüğü müddetçe değerlidir” bilinciyle, bizde okuyucularımıza değer vermek istiyoruz.

Kapsam Gazetesi Yayın Kurulu Adına
Hüseyin Tüfekçi 


55

 ©Copyright 2001 Kapsam