Ana Sayfa Künye Biz Kimiz Bize e-posta gönderin Abonelik
İlginç Seri
Aktüel
Sizin Sayfanız
Gündem
Arşiv
Çeşitli Siteler
Kilise Adresleri

Merhaba Konuları

Babasının Kızı

Boyun Eğmek

Bozuk saat

Ne kadar Özgürüz

Seni Bekliyorum

Tanrıyı Sevmek

Parakletos

Dedikodu

İdam Suçmudur?

Ötenazi Kimin elinde?

İntihar Etmek

Savaşlar Neden?

İznik Konseyinde Neler Oldu?

 

 

 

 

 

 

 

 

Hataları Bulmak Kolay...

 

Neden insanlar her zaman en kolay yolları seçer? Neden insanlar birlikte çalışmak yerine birbirlerinin hatalarını bulmaya çalışırlar? Oysa insan bu dünyada hiç bir şey yapmasa bile hatalar yapmaya devam edecek. Birinde olumsuz birşeyler bulmak istersen en kolay yolu seçmiş olursun. Çok kolay bazı şeyleri yanlış anlayabiliriz. Eğer sürekli olusuz şeyler düşünüyorsak herşeyden olumsuz şeyler çıkarabiliriz. Böyle bir yaşantı her zaman olumsuz bir yaşam tarzını oluşturur.

Bu konuda yanlış anlaşılmak istemiyorum tabiki bizler bazı olumsuz şeyleri engelleyebiliriz. Disiplinli bir yaşam peşinde de koşabiliriz. Ama unutmamak gerekir ki her zaman mükemmeli aramak bile hata yapmamıza neden olabilir. Bizler kilisede sürekli mükemmeli arıyoruz ve kilisedeki kardeşlerin mükemmel olmasını istiyoruz. Fakat bu dünyada mükemmellik yok. Çünkü Tanrı hatalı insanlarla kilisesini kuruyor. Tanrı bizlerde mükemmellik arasaydı acaba şimdi kiliselerde bir kişi bile olabilirmiydi.

İnsanlar sık sık evliliklerini sonlandırıyor çünkü evliliklerinde romantik ve sex arıyorlar hiç bir zaman bulamazlar. insanlar ne zaman birbirlerini oldukları gibi kabul ederlerse o zaman gerçek bir birliktelik olur. Tanrının bizi olduğumuz gibi kabul ettiği gibi, insanlar bu dünyada mükemmelliği bulamaz. Mükemmeli aramak yerine var olan şeylerde ilerleyelim. Bizler her zaman bir çorba içinde saç bulacağız. Çünkü başımızdaki saçlar döküldüğü müddetçe çorbanın içindede çıkacaktır. Bundan asla kurtulamayız.

Tanrı bizde hatalarda aramak istemiyor. O diyor sevgi bir çok hataları kapatıyor. Kim hataları kapatıyorsa sevgi arıyor demektir. İncilde yazıyor, Tanrı bizim kötülüklerimizi saymıyor. O bizlerin hatalarını her zaman silmeye hazır olduğunu söylüyor. 1.Korintliler 13:5

Yeni bir yıl bizim önümüzde. Bu yıl diğer yıllardan biraz farklı olamaz mı? Başkalarının Hatalarını aramak yerine bizler bina etmek için yardım edelim. Her ateşin yanında duman olacaktır. Bizler dumandan kirlenmek yerine birlikte 2011 yılında ısınmaya ne dersiniz. Esenlik dolu bir yıl diliyorum.

Hüseyin Tüfekçi


55

 ©Copyright 2001 Kapsam