Ana Sayfa Künye Biz Kimiz Bize e-posta gönderin Abonelik
İlginç Seri
Aktüel
Sizin Sayfanız
Gündem
Arşiv
Çeşitli Siteler
Kilise Adresleri

Sizin Sayfanız Konuları

Dinler Neden Yetersiz

Yahova Sahitleri Kimlerdir.

İncil Değişti mi?

İsa Ölmedi mi?

Düşmanlarımızı sevelim mi?

Kutsal Kitapta Bayramlar

Kilise Nedir?

Hıristiyanlığı Kimden öğreniyorsun?

Neden Haç?

Bütünleyici Haç

Gerçekçiliğin Kuralları

Neden Dört İncil

Tanrı'nın Merhameti...

Hırsız ancak çalıp öldürmek ve yok etmek için gelir. Bense insanlar bol yaşama, bol yaşama sahip olsunlar diye geldim. (İncil Yuhanna Bölümü 10:10)

    Bu gün size üzücü ama  doğru bir olaydan bahsetmek istiyorum. Belki sizin için hiç bir anlamı olmayacak, belkide size bereket olacak. Belki de başlık nedeniyle okumadadan geçeceksiniz. Ama benim temennim bana bereket olduğu gibi sizede bereket olmasıdır.
Bir zamanlar İngiltere’de  George Thomas adında bir adam varmış. Bu adam küçük bir kasabada kilisede görevliymiş. Bir paskalya sabahı kiliseye elinde paslı bir kuş kafesiyle geldi ve onu kürsünün üzerine koydu. Herkes  paslı ve bos bir kafesin kürsüde ne işi var diye merakla bakmaya başladı. Bazıları da aralarında  eleştiri şeklinde konuşmaya başlamışlardı. Papaz „sessizlik“ diyerek konuşmaya başladı.

    " Biliyorum herkes  böyle paslı bir kafesin kürsüde ne işi var diye düşünüyorsunuz. Dün, soakata gezerken elinde bu kafesle bir çocuk gördüm. Kafesin içinde iki yaşlı kuş vardı. Kuşlar korkudan tirtiyorlardı. Çocuğu durdurdum ve „Ne var oglum bu kafesin içinde“ diye sordum.
   " sadece bir kaç yaşlı kuş." diye cevap verdi..
   " onlarla ne yapacaksın?" diye sordum.
   " onları eve götürüp onlarla oynayacağım, ve daha sonra onların tüylerini yolacağım" diye cevap verdi. "

    'Kuşlar çok acı çekmeyecekmi." Diye sordum.

   " Ama benim çok sevdiğim bir kedim var ve kuşları çok sever. Bu kuşları  sevdiğim kedim için ziyafet hazırlayacağım.“

    " Bu kuşlar için ne kadar istiyorsun oğlum?"
   " vayyyy??!!! Neden? Bu kuşlara sahip çıkmak mı istiyorsun?.  Bunlar sıradan yaşlı tarla kuşları. Baksana güzel bile değiller“.
    " ne kadar?" papaz yine sordu.
Çocuk Papazı deli diye düşünerek yüksek bir rakam söyleyerek  „ 10 dolar“ dedi.
Papaz çocuğun söylediği parayi hiç ses cıkarmadan cebinden çıkarıp çocuğa uzattı. Çocuk şaşkın ama sevinçli bir şekilde parayı alıp kafesle birlikte  kuyşları teslim edip, hızlıca uzaklaştı.
   Papaz, kafesi alıp ormanlık bir alana gidene kadar dikkatlice taşıdı. Sonra kafesin kapısını açıp kuşları dikkatlice dışarı çıkardı ve onları serbest bıraktı. İyi ama bu paslı kafesin kürsüde ne işi var diye biri sordu. Papaz, bu soruya karşılık bu hikayeyi anlatmaya başladı.

    Bir gün Şeytan  övünerek cennet bahçesinden gelirken İsa ile konuşmaya başladı. „Bir dünya dolusu insanı yakaladım, onları kandırarak kendi tarafıma çektim ve onların hepsi artık benim. Onları ben  satın aldım!..“ 
   " onlarla ne yapacaksın?" diye sordu isa.
   Şeytan cevap verir: " oh, ben onlarla eğleniyorum! Onlara evlendikleri gibi boşanmalarını öğreteceğim. boşanma öğreteceğim. Birbirlerinden nefret etmek ve yalan söylemek. Zina etmelerini, ve  birbirlerini nasıl öldürebileceklerini göstereceğim. Onlar bu dünyada bunlarlaı yaparken bende onların yaptıklarınla eğleneceğim!"
  
   " ve onlarla işin bitince ne yapacaksın?" diye sordu isa.
   "onları öldüreceğim"  gururlu bir şekilde..
   " onlar için ne kadar istiyorsun?" diye sordu isa.
   " ah sen bu millete sahip çıkmakmı istiyorsun? Artık bu insanlarmükemmel değil, bak hergün benim söyledilerimi yapıyorlar. Neden sen bu kötü insanları almak istiyorsun. Bu insanlar sana uygun değil. Çünkü sen mükemmel birisin. Bu insanlar sana uygun değil artık. Bu insanlar üstelik senden bile nefret edecek durumdalar. Seni yakaladıkları zaman bu insanların bir çoğu senin yüzüne tükürecek seninle halay bile edecekler. Hatta sana  lanet bile ederek seni öldürecekler. Yinede bu insanlara sahip çıkmak mı istiyorsun!.?

   " ne kadar?" diye sordu İsa.
   Şeytan İsa‘ ya baktı ve alay eder bir tavırla, " Tüm kanını, gözyaşlarını ve hayatını. "
İsa "Tamam" dedi ve sonra bedelini ödedi. Bu ödenen bedel size bir anlam ifade ediyor mu?

   Papaz kafesi aldı ve masayı terk etti.


 55

 ©Copyright 2001 Kapsam